Про проект

Портал створено в рамках проекту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів», що реалізовувався словацькою недержавною неприбутковою організацією INEKO та українським аналітичним центром МЦПД. Проект був спрямований на досягнення трьох основних цілей: розробка рекомендацій для застосування на муніципальному рівні з метою підвищення прозорості діяльності міських рад; підвищення фінансової прозорості регіонів та їх центрів; здійснення оцінки загальної конкурентоспроможності районів і регіонів України.

Портал відображає дані щодо прозорості 50 міських рад, отримані шляхом опитування та збору інформації з інших доступних населенню джерел.

Також в рамках проекту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні», що реалізується МЦПД та INEKO за фінансової підтримки Посольства США в Україні на порталі презентовано рейтинг прозорості регіонів (областей) України.

Взята за основу методологія походить зі схожого проекту, реалізованого Transparency International Словаччина. Ми впевнені, що покращення обізнаності про ці дані сприятиме підвищенню рівня прозорості місцевої влади.

Оскільки рівень корупції в Україні є відносно високим згідно з Індексом сприйняття корупції "Transparency International", а також враховуючи процеси децентралізації, що відбуваються в країні, потрібно якомога швидше підвищити рівень прозорості та громадського контролю за діяльністю міських рад. Словаччина зовсім нещодавно почала реалізувати досить ефективні антикорупційні заходи (наприклад, оприлюднення в мережі державних контрактів) і ми очікуємо, що її досвід допоможе в боротьбі з корупцією в Україні.

Проект здебільшого спрямований на зниження рівня корупції в органах місцевого самоврядування шляхом розробки рекомендацій, що відповідають антикорупційним потребам українських муніципалітетів та обласних рад. Одним з основних інструментів досягнення цілей проекту є використання передового досвіду Словаччини у сфері боротьби з корупцією. Ми віримо, що зусилля антикорупційних активістів, спрямовані на впровадження цих рекомендацій, а також контроль за їх дотриманням сприятимуть підвищенню прозорості місцевого самоврядування в Україні.

Контакти

INEKO
INEKO - Інститут економічних і соціальних реформ
Bajkalská 25
827 18 Bratislava 212
Slovakia
web: http://www.ineko.sk
Тел.: +421 2 5341 1020
МЦПД
МЦПД – Міжнародний центр перспективних досліджень
Вул. Інститутська 14, офіс 10,
Київ, Україна, 01021
Сайт: http://www.icps.com.ua/
e-mail: office@icps.kiev.ua
Тел.: +38 (044) 253-44-82

Основною метою проекту є надання громадськості відповідних даних щодо прозорості міських та регіональних органів влади в 2016 році на основі дослідження серед представників міст та регіонів. Ми вважаємо, що підвищення рівня поінформованості про ці дані підвищить прозорість окремих органів місцевого самоврядування, адже мери будуть керуватися ними.

Портал був створений в рамках проекту «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів», що реалізується за фінансової підтримки Офіційної Допомоги з метою розвитку від Словацької Республіки (SlovakAid) і Посольство Сполучених Штатів Америки. Управління проектом здійснюється словацькою недержавною неприбутковою організацією INEKO і українським аналітичним центром МЦПД. ІNEKO та МЦПД не несуть відповідальності за повну функціональність порталів, створених INEKO, МЦПД або третіми сторонами, а також за точність даних, що представлені на створених порталах.